wtorek, 25 lipca 2017

Książkowa lista życzeń

Witajcie!
 
Książki to moja słabość. Uwielbiam je czytać, mieć obok siebie, przeglądać i kupować. Większość kobiet ma tak ponoć z butami albo torebkami, ja kocham książki. Poradniki i biografie w szczególności.
 
 
Oto moja lista książek, które z chęcią przygarnę :)
 
 
 
 
 
1. Pomysł na dobre życie, Mallika Chopra. Znalezione w sieci recenzje są tak różnorakie, że postanowiłam wyrobić swoją własną opinię.

2. Awaria małżeńska, Natasza Socka, Magdalena Witkiewicz. Z polecenia znajomej. Coś lekkiego na późne wieczory.

3. Wymyśliłam Cię. Irena Jarocka we wspomnieniach, Mariola Pryzwan. Jakiś czas temu przeczytałam biografię Ireny Jarockiej. Mało mi. Koniecznie muszę przeczytać tę pozycję!

4. Czereśnie zawsze muszą być dwie, Magdalena Witkiewicz. Przyznaję się: Okładka mnie zachwyciła :)

5. Wilk stepowy, Hermann Hesse. O dwoistości natury człowieka, któremu przyszło się zmierzyć z kryzysem własnej osobowości. Powieść egzystencjalna. Cięższy kaliber czytelniczy, w sam raz po lekkiej lekturze w/w książek.

6. Twoje drugie życie zaczyna się, kiedy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno. Raphaelle Giordano. Nowatorska forma poradnika. I ta okładka! Zachwyca!

7. Ogród małych kroków, Abbi Waxman. Powieść kwitnąca optymizmem... Tego nigdy za dużo :)

8. Moje szczęśliwe wyspy, Magdalena Zawadzka. Sprawa się ma podobnie jak z biografią Ireny Jarockiej. Uwielbiam styl Magdaleny Zawadzkiej. Czuję, że to będzie kolejna książka jej autorstwa, do której będę wracać.

9. Sposób na cholernie szczęśliwe życie,  S. Małgorzata Chmielewska. Lektura obowiązkowa!

10. Botanika duszy, Elizabeth Gilbert. Po przeczytaniu Jedz, módl się i kochaj, wiem, że muszę przeczytać Botanikę.

11. Odkryć życie na nowo, Anthony de Mello. Diminiko dzięki Tobie odrywam nowe lądy czytelnicze, dziękuję!

12. Piękne życie. Jak nauczyłam się mówić nie, przestałam być idealna i odnalazłam spokój, Shauna Niequist. Żyć po swojemu - o drodze ku zmianie myślenia o sobie, Bogu i świecie.

13. Wielka magia, Elizabeth Gilbert. Patrz punkt 10 :)

14. Współczesna bogini, Jak wiara w siebie może zmienić wszystko. Roxana Bowgen, Poradnik dla nowoczesnych kobiet, hmm...

15. Świat Zofii, Jostein Gaarder. Od filozofii do prawdy o samym sobie.

16. Magiczna pani domu. Współczesne zaklęcia i rytuały na każdy dzień, Dorothy Morrison. Czuję, że powieje absurdem, ale jestem ciekawa tej książki :)

Życzcie mi powodzenia, abym znalazła czas na te czytelnicze kąski :)

Do następnego!
 

15 komentarzy:

 1. Skromna ta Twoja lista :D moja jest zdecydowanie dłuuuuuuuuuuższa :D
  Kiedy kochana masz urodziny ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czekam na Twoją listę, Aniu :) Już wszystko wiesz :*

   Usuń
 2. Kochana, ja dzięki Tobie również dodaję kolejne pozycje do listy :-) tylko czy mój portfel wytrzyma kolejne wydatki na słowo pisane ;-)? I kiedy ja to wszystko przeczytam?! Numer 6 właśnie kupiłam i zabieram sie do czytania. Nr 1 koniecznie muszę przeczytać. Okładki książek potrafią skusić, czasem łapię się na tym, że przyciągnęła mnie właśnie okładka. Teraz czytam pewną fajną książkę, pewnie niedługo napiszę o niej u niej u siebie. Wilka stepowego czytałam, ale dość dawno i nie byłam wtedy jeszcze gotowa na tę lekturę. Czas wrócić do pewnych tytułów, do których myślę nie byliśmy gotowi w liceum w ramach lektur obowiązkowych. Do przeczytania :-) PS. Mówię sobie, że tym razem kupię ciuch i kosmetyk i co znowu kupuję? Książkę oczywiście!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie, tylko kiedy czytać, kiedy ostatnio i nocami na to nie mam czasu. Często Książki wybieram oczami - kusi okładka, czy piękne zaprojektowane wnętrze. Tak, książki to moja słabość, ale dobrze, że nie jestem z tym sama :) Serdeczności!

   Usuń
 3. Uwielbiam książki:) Moja lista życzen jest o wiele dłuższa ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z chęcią poczytam :) Muszę sobie dawkować te moje "chciejstwa" :P Pozdrawiam!

   Usuń
 4. Mam podobnie. Bez książek nie da się żyć ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak! Nie wyobrażam sobie, gdyby miało ich nie być, pozdrawiam!

   Usuń
 5. Też lubię czytać - przede wszystkim poradniki psychologiczno - pedagogiczne, literaturę kobiecą a ostatnio polskich autorów.
  Z Twojej listy niestety nie przeczytałam niczego. Pewnie sobie coś za jakiś czas wybiorę. Teraz na moim stoliku nocnym stoi stosik książek do przeczytania.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poradniki, podobnie jak biografie, to moja słabość :) I u mnie stosik, a dzisiaj wróciłyśmy z Dziewczynkami z biblioteki z kolejnymi czytadłami. Lubię otaczać się książkami, mieć je pod ręką.

   Lista wciąż się rozrasta, ale nic na to nie poradzę :)

   Serdeczności!

   Usuń
 6. Ta książka "Wymyśliłam Cię" jest też na mojej książkowej liście :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uwielbiam biografie Jarockiej! Ta będzie kolejną :)

   Usuń
 7. Oj kilka mam - kilka przeczytałam już :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdradzisz, które? Uwielbiam robić takie listy :)

   Usuń
 8. Dawno nie wpadałam do Ciebie, ale kiedy tylko tu zawitam znajduje kolejne inspiracje! Teraz to już chyba w ogóle z domu nie będę wychodzić, bo tyle ciekawych książek jest do przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń

Ściana w salonie, czyli o tym, jak ukryłam telewizor

Witajcie! Dzisiaj kilka słów o tym, jak spełniłam jedno ze swoich marzeń :) Bardzo rzadko oglądam telewizję. Telewizor mógłby znikn...