niedziela, 9 lipca 2017

Pełnia życia

Drodzy!
 
Ostatnie wieczory spędziłam na delektowaniu się książką Agnieszki Maciąg. Pełnia życia mnie zachwyciła! Ponownie! Zachłysnęłam się nią na tyle, że nie spieszyłam się z jej lekturą. Delektowałam się każdym słowem,  kartka po kartce. Bez pośpiechu, bez patrzenia na zegarek i na ilość stron, która została do przeczytania. Kolejny raz pochłonęłam Pełnię i wiem, że wrócę do niej.
 
Pełnia życia jest zapisem historii poszukiwania samej siebie. Autorka pisze o wyzwaniach, które rzucił jej los. O walce, która doprowadziła ją do wyznaczonego celu - znalazła szczęście w byciu sobą, w życiu z zgodzie z naturą, ze swoimi emocjami i myślami. Agnieszka Maciąg stworzyła na kartach swojej książki niesamowity klimat. Powiew spokoju, wyciszenia, opanowania, radości z drobiazgów, z chwili. Czaruje każdym słowem, uspakaja, prowadzi na ścieżkę pozytywnego myślenia. Autorka - powołując przykłady ze swojego życia - pokazuje, radzi i ukierunkowuje na właściwe myślenie i działanie. Wszystko po to, by odnaleźć radość w byciu sobą i doszukać się szczęścia w momentach życia. Przede wszystkim w tych najmniej - wydawałoby się - znaczących chwilach. Całą filozofię Pełni życia można sprowadzić do modlitwy, medytacji i jogi (wyznanie nie ma tu znaczenia), potęgi podświadomości (pozytywnego myślenia, zwłaszcza), zdrowego odżywania, dbania o swój rozwój duchowy. Wszystko okraszone jest przepięknymi fotografiami Roberta Wolińskiego.
 
Wciąż jestem pod wrażeniem książki i nieustannie wracam do cytatów, które zapadły mi w pamięć. Tradycyjnie już, zaznaczam i wypisuję te, które chcę zapamiętać i wracać do nich... Stworzyłam, na swoje potrzeby i dla własnej motywacji, tablice z cytatami z książki.
 

 
Każdego dnia i w każdej chwili dokonuje wyboru świata, w którym pragnę żyć, i uczuć, których pragnę doświadczać. Nauczyłam się tego. Dlatego teraz, wczesnym rankiem, podarowałam sobie czas - najpiękniejszy prezent dla samej siebie.
 
 
Wciąż więc płynę rzeką życia. Czasem trafiam na mieliznę, czasem na nagłe zawirowania. Niekiedy jest mi trudno. Uczę się, wyciągam wnioski, wzmacniam, nabieram pokory i znowu wracam w odpowiedni nurt, by płynąć lekko.
Wszystko jest dobrze.
Wszystko jest po coś.
W idealnym czasie. 
 
Postanowiłam chwycić ster w swoje ręce: nie mogę kontrolować świata, ale mogę przejąć kontrolę nad swoimi emocjami i reakcjami. 
 
Nie narzekajmy więc - ale szukajmy sposobów (...)Jeśli nie chcesz, znajdziesz powód, jeśli chcesz znajdziesz sposób ( Ewa Janiuk, położna)


 
 
Ktoś mądry powiedział: jeśli wierzysz, że coś się uda - masz rację; jeśli wierzysz, że ci się nie uda - też masz rację; w cokolwiek uwierzysz, zrealizuje się w Twoim życiu.
 
 
 
 
Gdzie jest miłość, nie ma lęku. A gdzie nie ma lęku, nie ma złości. Każde słowo i każda myśl jest silną energią (...) Przestaliśmy ufać temu, co czujemy. Ufamy temu, co wiemy lub widzimy. w ten sposób się ograniczmy. Każda nasza myśl tworzy naszą rzeczywistość
 
 
 
 
Jeśli będziemy przez siebie mądrze kochane, zadbane i nakarmione, wtedy możemy kochać, karmić i otaczać troska nasze dzieci. A w dalszej kolejności pozostałych członków rodziny i resztę świata. *
*Wszystkie powyższe cytaty pochodzą z książki Pełnia życia
 
 
Pewnie część z Was, doskonale zna książki Agnieszki Maciąg. Tym, którzy nie mieli jeszcze sposobności, aby książkę przeczytać - lub się wahają - polecam! Nie wiem, jak to się stało, ze trafiłam na tę lekturę tak późno ale dzięki niej odkryłam nie tylko talent Autorki, ale zaczęłam na nowo odkrywać także i siebie...

6 komentarzy:

 1. Witam po przerwie. Koniecznie muszę przeczytać tą książkę, dziękuję za recenzję i piękne cytaty. Justa19854

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Justa, witaj! Polecam z całego serca! Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Uwielbiam bloga Agnieszki Maciąg. A ta książka ... mam ją kupić co miesiąc, ale budżet nie pozwala, bo w międzyczasie mam inne wydatki. Teraz na pewno ją kupię. Wydała też inne, równie świetne. A na Instagramie Agnieszka Maciąg poleca inne wspaniałe książki warte poznania... Książki o rozwoju osobistym, emocjach, psychologii, samodoskonaleniu i o tym, co w życiu ważne..temat rzeka ...:-) w każdym razie A.M. pięknie pisze, mądrze i głęboko, niezwykle motywująco. Dzięki za przypomnienie o tej lekturze czekającej na mnie :-)))! A Ty zajrzyj na bloga A.M., jest co czytać!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Dominiko!

   Bloga A.M. znam. Jest jednym z moich ulubionych. Niedawno odebrałam dwie kolejne Jej książki i już wiem, że na pewno znajdzie się notka o nich. Bardzo cenię sobie lektury tego rodzaju. Pozdrawiam serdecznie!

   Usuń
 3. Koniecznie musze ją przeczytać!

  OdpowiedzUsuń

Nie lubię poniedziałków #19

Witajcie Kochani! Dzisiaj zaległy poniedziałkowy wpis :) Drugi poniedziałek lipca na pewno zapisze się mocno w mojej ...