poniedziałek, 30 stycznia 2017

Nie lubię poniedziałków #5

Witajcie!

Ostatni styczniowy poniedziałek, nareszcie! Niech luty szybko mija, a marzec zbliży nas do upragnionej wiosny. Dzisiejsza noc nie zaskoczyła. Ponownie -16 na termometrze, ponownie wszystko spowite mrozem i lodem. Przed 3 nad ranem, kiedy Pan Mąż wyjeżdżał do Pragi, a ja zamykałam dom, aż mną wstrząsnęło na myśl, że musiałabym teraz wyjść! Biegiem pognałam do ciepłego łóżka, a o 7 miałam już towarzystwo :)

 
Poranne pieszczochy i błogie lenistwo. Marysia jeszcze smacznie spała.
 
 
Szybko ubrałam Zosię i pognałam do kuchni nastawić wodę na kawę i przygotować śniadanie. Kuchenne okno zdobią jeszcze świąteczne lampki - są idealne! Piękny kształt i świetne światło, które dają, wystarcza by oświetlić nocą kuchnię i korytarz. Zostaną z nami do końca zimy :)

 
Poranne obowiązki "zamykam" pomieszczeniami. Wychodząc z sypialni, zostawiam  już zaścielone łóżko i uchylone okno, po drodze do Zosi pokoju, zabieram butelkę z Marysi pokoju. U Zosi szybko ścielę łóżko i szykuję ubrania wierzchnie do wyjścia. Radio gra, kawa już w kubku, Zosia ogląda nagrany wczoraj odcinek Maszy, a Marysia wita poniedziałek :)
 

 

 
Po godzinie 8 do Marysi przychodzi z dołu moja Babcia, a my z Zosią ruszamy do przedszkola.
 

 
Tym razem zakupy przekładam na popołudnie. Spieszę do Marysi, żeby zdążyć z porannymi rytuałami. I zabrać się za domowe obowiązki. Dzisiaj nie musze gotować, ratujemy się wczorajszym obiadem. Wietrzę dywany, gruntownie odkurzam pod łóżkami, i zabieram się za zaległe prasowanie. Sporo się uzbierało,  a nie mogę tego już odkładać, tym bardziej, że pralka pierze kolejne pranie.
 


 
Marysia dzielnie mi towarzyszy i po 20 minutach drzemki ani myśli o dalszym spaniu. Ruszamy więc na przedpołudniowy spacer. Umawiamy się na wspólne wyjście z kuzynem Mani, Kacperkiem. Idziemy naszą stałą trasą :) 
 
 


Marysia zaczęła przysypiać, po godzinie spaceru, ale to tylko strategia :) Zostawiłam ją w wózku, w ganku, a po kwadransie już pałaszowała obiad, a ja razem z nią :)
 

 
Kończymy poranne prasowanie i zostawiam Marysię pod opieką Babci, a sama jadę po Zosię.
 
 
Objeździłyśmy kilka sklepów w poszukiwaniu...waty! Taka praca domowa: wata i butelka po wodzie. Udało się ją kupić dopiero w aptece. Po zakupach, ruszamy do biblioteki. Dzisiaj Zosia wybrała wiersze przedszkolaków, a ja wyszukałam kolejne biografie :)


 
W drodze powrotnej tankujemy auto.

 
Po obiedzie - zabawa. Obowiązkowo Peppa!

 
Jutro spodziewamy się gości. Robię muffiny z porzeczkami.

 
A Marysia w tym czasie bawi się najlepszą zabawką - butelką z wodą :)

 
Zosia kolejną godzinę spędza na odrysowywaniu szablonów...

 
Babeczki po 30 minutach są już gotowe. Uwielbiam ten przepis: 10 minut pracy, jedna miska i jedna szklanka. Duża stołowa łyżka i deser gotowy!

 
Zanim zabierzemy się za wieczorną toaletę, jeszcze chwila na zagadki :)

 
I szykowanie stroju i plecaka na jutro.


 
Dziewczynki i ich łóżka są już gotowe do snu. Po 20 obie już smacznie śpią.

 
I ja mówię Wam dobranoc. Jak zwykle w drodze powrotnej z łazienki do sypialni zrobiłam 57 innych rzeczy, ale kładę się z lekką głową i spokojem, że wszystko na jutro przygotowałam i powitamy wtorek nieśpiesznym porankiem. Tymczasem idę po książkę...
 
Do napisania!
 
 
 
 

 

1 komentarz:

  1. Jak ja lubię Twój cykl postów "Nie lubię poniedziałków". Świetna organizacja jak zawsze! Jestem pełna podziwu, że między jednym zajęciem a drugim jeszcze dajesz radę robić zdjęcia. Widzę na półce Slow life, warto przeczytać? Pytałaś mnie o Hygge, czyta się wspaniale, choć o wszystkim obie wiemy intuicyjnie i piszemy o tym często na naszych blogach :-) Świece, dekoracje, dobra ksiażka, chwila dla siebie, kawa, aromatyczne ciasto. Spotkania, spacery. Ja mam wersję Mike'a Wikinga, pięknie wydane. Urzekły mnie foremki na muffiny, muszę takich poszukać. U Was Peppa, u nas Auta Disneya I Zig Zac McQueen w kółko :-) Gwiazki w oknie urocze, faktycznie niech jeszcze zostana, a do wiosny już bliżej niż dalej :-)! Pozdrowienia ze stolicy :-)!

    OdpowiedzUsuń

Nie lubię poniedziałków #18

Witajcie Drodzy Moi!   Po cudownym, rodzinnym weekendzie wracam z garstką zdjęć z naszego dnia. Ostatnio, przeglądając wpisy sprzed kilk...